नेपाली समय: ११:२८:१८ बिहान
वि.सं २०७७ कार्तिक ११   मंगलवार

एनआरएन निर्वाचनः अध्यक्ष पन्त सहित यी हुन् बाँकी पदका विजेता (नाम सहित)

निर्माण सञ्चार, १ कात्तिक, ०७६, काठमाडौं । गैरआवसीय नेपाली संघ (एनआरएनए) को नवौं विश्व सम्मेलनबाट अध्यक्षमा कुमार पन्त सहित बाँकी सबै पदका लागि नेतृत्व चयन गरेको छ ।

आउने २ वर्ष कार्यकालका लागि नेतृत्व चयनको काम सम्पन्न भएको निर्वाचन समितिले जनाएको हो । 

शुक्रबार विहान सम्पन्न मतपरिणाम अनुसार अध्यक्षमा कुमार पन्त विजयी भएका छन् । उनले निकटतम प्रत्यासी कूल आचार्यलाई १४७ मतान्तरले पराजित गरेका हुन् । 

पन्तले एक हजार २१७ मत ल्याए भने आचार्यले एक हजार ७० मत ल्याए ।

महिलासहितको ५ उपाध्यक्षमा मिश्रति परिणाम आएको छ । खुलातर्फ पन्त समूहका बद्री केसीले ११६३ मत ल्याएर विजयी बनेका छन् । 

त्यस्तै, अर्जुनकुमार श्रेष्ठले १०२७, सोनाम लामा ८९८ र आचार्य समूहका मन केसीले ९६१ मत ल्याएर विजयी भएका छन् ।

महिला उपाध्यक्षमा पनि आचार्य समूहकै रविना थापा १२२१ मत पाएर विजयी भएकी छन् । प्रतिस्पर्धी पन्त समूहकी सपिला राजभण्डारीले ८६३ मत ल्याउन सकेकी थिइन् ।

त्यस्तै, महासचिवमा पन्त समूहका डा हेमराज शर्मा निर्वाचित भएका छन् । 

यस्तै २ सचिवमा गौरीराज जोशी ९१६ मतले विजयी बने भने आरके शर्मा ८६८ मत पाएर विजेता बन्न सफल भए ।

कोषाध्यक्षमा महेसकुमार श्रेष्ठ १६५३ मत पाएर विजयी बनेका छन् भन् सहकोषाध्यक्षमा लोकप्रसाद दहाल ११८४ मत पाएर जितेका छन् । 

महिला संयोजकमा भोमादेवी लिम्बुले ७०२, युवा संयोजकमा हिमाल गुरुङले ७६८ मत पाएर विजयी बनेका छन् ।

त्यस्तै, मध्यपूर्व र अफ्रिका क्षेत्रका लागि सबै निर्विरोध विजयी बन्न सफल भएका छन् । 

मध्यपूर्व क्षेत्रको संयोजकमा प्रवीन गुरुङ, दुई उपसंयोजकमा मनोजकुमार श्रेष्ठ र राजेन्द्र अर्याल निर्विरोध चयन भएका हुन् ।

महिला संयोजकमा सुमित्रा देवी पौडेर र युवो संयोजकमा राजु रेग्मी पनि निर्विरोध निर्वाचित भएको निर्वाचन समितिले जनाएको छ ।

अफ्रिका क्षेत्रको संयोजकमा रोशन थापा र महिला संयोजकमा मनकला थापा निर्विरोध निर्वाचित भएका छन् ।

क्षेत्रीय उपसंयोजक र युवा संयोजकमा भने उम्मेदवारी नै नपरेको निर्वाचन समितिले जनाएको छ ।

को बन्यो एसिया प्रशान्त क्षेत्रको संयोजक ?

एसिया प्रशान्त क्षेत्रको संयोजकमा गोविन्द श्रेष्ठ विजयी बनेका छन् । उनले २१७ मत पाएर विजयी बनेका हुन् ।
उनले थप २ जना उम्मेदवारलाई पराजित गर्न सफल भए ।

दुई उपक्षेत्रीय संयोजकमा खगेन्द्र न्यौपानेले १९८ र पारसमणि पोखरेलले १९५ मत पाएर विजयी भए ।

महिला संयोजकमा अमृता थापा र युवा संयोजकमा दीपकप्रसाद कंडेल निर्विरोध निर्वाचित बने ।

को बन्यो अमेरिका क्षेत्रको संयोजक ?

अमेरिका क्षेत्रको संयोजकमा राजन त्रिपाठी १५४ मतका साथ विजयी बनेका छन् । उपसंयोजकमा राम सी पोखरेलले १५० मत पाएर विजयी भए ।

महिला संयोजकमा उमा कार्की थापाले १४४ पाएर विजयी भइन् भने युवा संयोजकमा विमला सापकोटा निर्विरोध भइन् ।

ओसेनियाको संयोजकमा को चुनियो ?

ओसेनिया क्षेत्रको संयोजकमा होमनाथ पाण्डेले १०५ मत पाएर विजयी बन्दा ३ मतान्तरले मात्रै विजयी बन्न सफल भए । 

उनका प्रतिस्पर्धी दिनेशराज जोशीले १०२ मत ल्याएका छन् ।

उपसंयोजकमा नवीन कँडेलले १०७ मतका साथ विजयी बनेका छन् । उनका प्रतिस्पर्धी हरि राम्जालीले १०० मत ल्याएका छन् ।

महिला संयोजकमा जानकी पौडेल र युवा संयोजकमा राजकुमार थपलिया भने निर्विरोध चयन भएका छन् ।

को बन्यो युरोप क्षेत्रको संयोजक ?

त्यस्तै, युरोप क्षेत्रको संयोजकमा नारायणप्रसाद आचार्य २७४ मत पाएर विजयी बने ।

यस्तो छ पूर्ण विवरण

 

०००

पढौं यो पनि

एनआरएनए निर्वाचनः पाँच मन्त्र बोकेका कुमार पन्त अध्यक्षमा विजयीः महासचिवमा डा शर्मा, उपाध्यक्षमा डा बद्री 

किन गरे एनआरएनए संस्थापक अध्यक्ष महतोले सम्मेलन ‘बहिष्कार’ ?

 

 



प्रकाशित: २०७६ कार्तिक १
October 18th 2019

निर्माण सञ्चार

निर्माण सञ्चार : पुनःनिर्माण एवं प्रकोप चेतना विस्तारको पहरेदार